Bez mitów o mitach

Na jesień zapowiada się nie lada gratka.

Organizatorzy mówią z dumą, że do Radomia przyjadą eksponaty, które do tej pory nigdy nie opuściły swych macierzystych muzeów.

Najstarsze z rzeczy, które zostaną przywiezione na wysta­wę, liczą sobie niemal trzy tysiące lat. Tytuł wystawy to „Z mitologią w świat antyku”.

Zbiory zostaną uzu­pełnione dziełami sztuki ostatnich stuleci, inspirowanymi tematyką starożytną. A co szczególnie ważne dla szkół, przy tej wystawie organi­zowane będą lekcje muzealne zhar­monizowane z programem szkol­nym, dotyczącym literatury, historii i sztuki.

Poprowadzą je fachowcy w swoich dziedzinach. Uczniowie będą mogli posłuchać archeologa i pod okiem specjalisty spróbować swych sił w rzeźbieniu.

Otwarcie wystawy w radomskim Muzeum Jacka Malczewskiego nastąpi 28 września.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.