Młodzi Europejczycy apelują o pokój

1,5 tys. młodych ludzi wzięło udział w III międzynarodowym spotkaniu zatytułowanym „Młodzi Europejczycy dla świata bez przemocy”. Organizatorem wydarzenia, odbywającego się w Auschwitz-Birkenau, była Wspólnota św. Idziego (Sant’Egidio).

Na spotkanie przybyli młodzi ludzie z Czech, Polski, Rosji, Rumunii, Słowacji, Ukrainy, Węgier oraz Włoch.

„Historia, którą tutaj opowiadamy nie może być zapomniana – podkreśliła Małgorzata Domrzał, jedna z uczestniczek spotkania. – Absolutnie nie jest ważne, kto był deportowany i mordowany w tym miejscu, czy to byli Żydzi, czy katolicy, czy więźniowie polityczni. Musimy pamiętać i traktować tych ludzi jako osoby, które zostały zamordowane bez żadnego motywu” – powiedziała Małgorzata Domrzał.

W końcowym przesłaniu młodzi podkreślili, że „w Auschwitz odsłania się nowy horyzont człowieczeństwa dla naszych krajów! Z tego miejsca wyrusza ruch serc, który pragnie zarażać młodych takich jak my, byśmy stawali się lepsi i czynili bardziej ludzkimi nasze kraje w pokojowej Europie!”.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.