Mali: Modlitwa o pokój

„Modlimy się, jak wszyscy mieszkańcy Mali, o jedność kraju i zachowanie pokoju” – napisali biskupi po spotkaniu tamtejszego episkopatu w liście do prezydenta Dioncounda Traoré.

Hierarchowie z uznaniem wypowiadają się o wysiłkach głowy państwa w tej kwestii. „Potwierdzamy po raz kolejny nasze poparcie dla planów rozwiązania problemów na drodze dialogu, tylko przez dialog i jeszcze raz przez dialog, zanim podejmie się jakiekolwiek inne środki” – stwierdził malijscy biskupi.

Episkopat docenia również skład nowego gabinetu jedności narodowej oraz utworzenie ministerstwa do spraw religijnych i kultu. Jego zadaniem ma być zagwarantowanie świeckości państwa, a także umacnianie dialogu i zapewnienie pokojowych relacji między wszystkimi wyznaniami i religiami Mali.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BISKUPI, MALI, POKÓJ

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.