W dialogu nie ma miejsca na relatywizm

Nowa ewangelizacja może pomóc w formacji chrześcijan umiejących w prostych słowach i bez lęku dzielić się swoją wiarą. Wskazał na to w auli synodalnej kard. Jean-Louis Tauran.

Hierarcha kierujący papieską Radą ds. Dialogu Międzyreligijnego spojrzał na ewangelizację z perspektywy kontaktu z wyznawcami innych religii. Wskazał, że wielu chrześcijan nie zna fundamentów swej wiary i co za tym idzie, nie tylko nie potrafi nią żyć na co dzień, ale i o niej rozmawiać.

W dialogu z innymi nie ma miejsca na synkretyzm i relatywizm, trzeba jednak umieć argumentować to, w co się wierzy – mówił kard. Tauran. Podkreślił, że pełen szacunku dialog jest jedyną drogą, którą można kroczyć. Jeśli się na nią naprawdę wejdzie, to religijne credo może inspirować pokój, budować solidarność, promować sprawiedliwość i bronić wolności. „Dialog i współpraca nie oznaczają nigdy postawienia naszej wiary poza nawiasem czy zgody na prześladowania i dyskryminację” – mówił w swym synodalnym wystąpieniu kard. Tauran przypominając, że prawdziwa wiara nigdy nie jest motywem przemocy i zemsty.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg