Jak ewangelizować w morzu islamu?

Sposoby ewangelizacji zależą w dużej mierze od kontekstu, w którym się żyje. Jest wiele miejsc, w których nie można otwarcie głosić Chrystusa – przypomina uczestniczący w Synodzie chaldejski biskup pomocniczy Bagdadu, Shlemon Warduni.

„W krajach muzułmańskich nie da się mówić o ewangelizacji, ponieważ wyznawcy islamu są przekonani, że nie można zostać chrześcijaninem – stwierdził iracki hierarcha w wypowiedzi dla Radia Watykańskiego. – Nie da się więc ewangelizować, można za to świadczyć życiem, a to samo w sobie jest już głoszeniem. Chrystus powiedział, że mamy głosić Ewangelię na dachach, ale musimy to robić z wielką mądrością, by inni nie oskarżali nas, że chcemy z nich na siłę zrobić chrześcijan. Trzeba odpowiednich słów używać w odpowiednim czasie, mówiąc np., że Bóg jest miłością, że powinniśmy nawzajem się miłować. To może pociągnąć do odkrycia sensu chrześcijaństwa. Synod przypomina nam jednak o misyjnym nakazie Chrystusa, nawet za cenę przelania własnej krwi”.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.