Religia wspiera sprawiedliwość

„Sprawiedliwość a budowanie nowego porządku globalnego” to temat światowego forum, zakończonego wczoraj w Stambule.

W dwudniowym spotkaniu uczestniczyli politycy, zwierzchnicy religijni, ludzie nauki, biznesu, sztuki i mediów. W panelu o religii i pokoju z udziałem m.in. nuncjusza apostolskiego w Turcji abp. Antonio Lucibello, prawosławnego patriarchy Konstantynopola Bartłomieja i wielkiego muftiego Jerozolimy Mohammada Ahmada Husseina wystąpił sekretarz Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego. Ks. Miguel Ángel Ayuso Guixot, hiszpański kombonianin, mówił o znaczeniu religii dla szerzenia sprawiedliwości w świecie.

„Przypomniałem uczestnikom, że sprawiedliwość i pokój są dążeniem do dobra wszystkich i każdego z osobna. Dlatego wymagają porządku i prawdy. Kiedy któreś z nich jest zagrożone, słabnie jedno i drugie. Kiedy popełnia się niesprawiedliwość, podważa to pokój.

Źródłem wielu problemów zagrażających dziś pokojowemu współistnieniu i rozwojowi wszystkich ludzi są, jak zdajemy sobie dobrze sprawę, nierówność i niesprawiedliwość. Rolą religii jest być katalizatorem i podstawą sprawiedliwości. Ma ona popierać równość, na której polega 'nowy porządek globalny', którego wszyscy pragniemy” – powiedział ks. Ayuso Guixot.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg