Religia wspiera sprawiedliwość

„Sprawiedliwość a budowanie nowego porządku globalnego” to temat światowego forum, zakończonego wczoraj w Stambule.

W dwudniowym spotkaniu uczestniczyli politycy, zwierzchnicy religijni, ludzie nauki, biznesu, sztuki i mediów. W panelu o religii i pokoju z udziałem m.in. nuncjusza apostolskiego w Turcji abp. Antonio Lucibello, prawosławnego patriarchy Konstantynopola Bartłomieja i wielkiego muftiego Jerozolimy Mohammada Ahmada Husseina wystąpił sekretarz Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego. Ks. Miguel Ángel Ayuso Guixot, hiszpański kombonianin, mówił o znaczeniu religii dla szerzenia sprawiedliwości w świecie.

„Przypomniałem uczestnikom, że sprawiedliwość i pokój są dążeniem do dobra wszystkich i każdego z osobna. Dlatego wymagają porządku i prawdy. Kiedy któreś z nich jest zagrożone, słabnie jedno i drugie. Kiedy popełnia się niesprawiedliwość, podważa to pokój.

Źródłem wielu problemów zagrażających dziś pokojowemu współistnieniu i rozwojowi wszystkich ludzi są, jak zdajemy sobie dobrze sprawę, nierówność i niesprawiedliwość. Rolą religii jest być katalizatorem i podstawą sprawiedliwości. Ma ona popierać równość, na której polega 'nowy porządek globalny', którego wszyscy pragniemy” – powiedział ks. Ayuso Guixot.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.