Biskupi apelują do muzułmanów

Katoliccy patriarchowie i biskupi na Bliskim Wschodzie apelują do swych współobywateli muzułmanów, aby zadbali o respektowanie praw chrześcijan w krajach arabskich.

Czytamy o tym w dokumencie, który wydali bliskowschodni hierarchowie na zakończenie sesji plenarnej w Harissie w Libanie. Głównym tematem dwudniowych obrad była papieska adhortacja Ecclessia in Medio Oriente. Podkreślono silną wolę współpracy na rzecz zachowania obecności chrześcijan w tym regionie. Biskupi zauważyli, że winni o to zabiegać sami muzułmanie.

W dokumencie końcowym odniesiono się również do aktualnych spraw społecznych. Biskupi podkreślili pilną potrzebę sprawiedliwego i pokojowego rozwiązania kwestii palestyńskiej, która w ich przekonaniu stoi u źródeł wszystkich konfliktów w basenie Morza Śródziemnego. Zaapelowali też o położenie kresu przemocy i konfliktom, zwłaszcza w Syrii.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.