Umocnić prześladowanych

Dobre przeżycie Roku Wiary może przyczynić się do umocnienia więzi z Chrystusem także tych Jego wyznawców, którzy są prześladowani i dyskryminowani.

Wskazują na to biskupi indyjskiego stanu Orisa, który w 2008 r. był sceną masowego pogromu chrześcijan przez grupy hinduistycznych fundamentalistów. Biskupi zachęcają zarówno wiernych, jak księży i zakonnice do umocnienia wiary oraz odważnego wyjścia z Ewangelię do tych środowisk, które jeszcze nie poznały Chrystusowego orędzia.

Tymczasem kolejne doniesienia o aresztowanych na podstawie fałszywych zeznań chrześcijanach pokazują, że choć krwawy pogrom się skończył, to prześladowania wciąż trwają. W ostatnich dniach do więzienia trafiło dwóch protestantów oskarżonych o prozelityzm. W rzeczywistości modlili się oni w domu mężczyzny, który przed pięciu laty przeszedł wraz z rodziną z hinduizmu na chrześcijaństwo. Policja nie chciała słuchać wyjaśnień w tej sprawie. Sąd odmówił też wypuszczenia zatrzymanych za kaucją.

«« | « | 1 | » | »»
  • gosc-i-mira
    09.02.2013 20:41
    Bez względu na przeszłość chrześcijaństwo rozwija się nie tylko w kierunku dobra,czy nauki ale także jest otwarte na inne religie. Dąży do pierwotnej jedności. Scala, pomaga - nie tylko swoim współwyznawcom, ale i ludziom innych religii. Dąży do pokoju i równości. Nie dyskryminuję, nie dzieli na kasty. walczy o każde życie i o każde serce. Nie odrzuca nikogo. Jest jak światło w mroku. Ale mrok nie lubi światła.
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.