Podejrzani o prozelityzm

20 egipskich chrześcijan, Koptów, którzy zostali zatrzymani w zeszłym tygodniu w Bengazi, na wschodzie Libii, pod zarzutem prozelityzmu, zostało zwolnionych - podały w niedzielę media, powołując się na MSZ. Islamskie bojówki przetrzymują jeszcze 23 Koptów.

Kościół koptyjski w Egipcie podał, że w ubiegłym tygodniu grupa libijskich radykalnych salafitów porwała kilkudziesięciu Koptów z kościoła w Bengazi, a następnie znęcała się nad nimi. Koptom zarzucano, że nakłaniali miejscową ludność do przechodzenia na chrześcijaństwo.

Libijskie ministerstwo spraw zagranicznych potępiło uprowadzenie chrześcijan i zapowiedziało działania wymierzone w - jak określono - "nieodpowiedzialny uzbrojony element" w Bengazi. Resort wezwał Libijczyków do poszanowania praw człowieka.

W połowie lutego w Bengazi pod zarzutem prozelityzmu zatrzymano czterech obcokrajowców: Egipcjanina, obywateli RPA i Korei Płd. oraz Saudyjczyka z amerykańskim paszportem.

Od wojny domowej w Libii w 2011 roku rząd centralny nie zdołał zapanować nad niezliczonymi ugrupowaniami rebelianckimi, które odmówiły złożenia broni.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg