Francja: gwałtownie rośnie niechęć do islamu

Francuzi coraz bardziej obawiają się islamu. Jak wynika z opublikowanego dziś raportu Krajowej Komisji Praw Człowieka jedynie 22 procent mieszkańców Francji ma pozytywny stosunek do islamu.

To 7 procent mniej niż przed rokiem i to w kraju, gdzie muzułmanie stanowią już niemal 10 procent społeczeństwa. 55 procent badanych uważa, że nie należy ułatwiać muzułmanom sprawowania kultu.

Najbardziej radykalne zmiany w podejściu do islamu zaszły wśród Francuzów z wyższym wykształceniem. Jest o tyle znaczące, że uchodzą oni za bardziej tolerancyjnych. Tymczasem 58 procent z nich ma krytyczny stosunek do kultu muzułmańskiego. 24 procent więcej niż przed trzema laty. Zdaniem autorów badań u źródeł tych przemian stoją publiczne debaty na temat burki, ulicznych modlitw i islamskich reguł kulinarnych. Negatywnych echem odbiły się również losy arabskiej wiosny.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.