Kardynał chce amnestii dla Boko Haram

Według metropolity stolicy Nigerii nienawiść nie jest przejawem miłości do Boga, a zemsta nie wróci życia ofiarom konfliktu.

„Rząd federalny Nigerii powinien udzielić amnestii członkom Boko Haram – uważa nigeryjski kardynał John Onaiyekan. Stawia on jednak wyraźny warunek: – Działacze islamskiej sekty muszą okazać skruchę i zaniechać radykalnych działań”. Boko Haram domaga się m.in. wprowadzenia prawa szariatu na terenie całej Nigerii.

Arcybiskup Abudży zaapelował w swym wielkanocnym przesłaniu o pokój i pojednanie. Poparł przy tym apel sułtana z Sokoto o amnestię dla Boko Haram. Purpurat zwraca jednak uwagę, że kwestia kluczowa to pokojowy dialog i prawdziwa wola porozumienia.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • nirs
  03.04.2013 21:31
  Niech poprosi o amnestię dla wszystkich przestępców, dlaczego tylko mordercy religijni mają uniknąć kary. Złodzieje i gwałciciele też nie zasługują na więzienie.
 • muminek
  03.04.2013 22:50
  Boże, co on wygaduje. Czy zdaje sobie sprawę czym to grozi ?
 • gosc-imira
  04.04.2013 08:36
  Proszenie o amnestie to dobry pomysl. Trzeba dac sznse, trzeba pokazac, ze umiemy wybaczac i nie jestesmy msciwi. Wiem, ze nie wszyscy dotrzymaja slowa, ze dalej beda zabijac, i tych bedzie sie karac. Ale trzeba dac sznse, tym ktorzy zechca zyc normalnie. Bo jesli bedzie tam choc jeden sprawiedliwy, to warto go ocalic.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.