To Boko Haram porwało księdza

Za porwaniem francuskiego księdza w Kamerunie stoi islamskie ugrupowanie Boko Haram. Przyznali się do tego sami terroryści.

Do uprowadzenia doszło w nocy z 13 na 14 listopada. Jak podał prezydent François Hollande, który osobiście zadzwonił w sprawie porwanego do prezydenta Kamerunu, misjonarz został uprowadzony do Nigerii i tam będą go poszukiwały francuskie władze.

O uwolnienie 42-letniego kapłana zaapelowała też za pośrednictwem ks. Federica Lombardiego Stolica Apostolska. „Jest to bardzo poważny i brutalny przypadek. To smutne, że chrześcijanie tak często muszą cierpieć prześladowania ze względu na swą wiarę” – oświadczył watykański rzecznik.

Ks. Georges Vandenbeusch jest misjonarzem fidei donum, należącym do diecezji Nanterre. Zdaniem wikariusza generalnego tej francuskiej diecezji porwany kapłan w pełni zdawał sobie sprawę z grożącego mu niebezpieczeństwa. Mimo to nie zamierzał opuścić powierzonych mu wiernych – mówi ks. Hugues de Woillemont: 

„Wyjechał na trzy lata. Wiosną miała się zakończyć jego misja, jednak ks. Georges jasno nam powiedział, że trzy lata to za mało, że chce zostać dłużej. Jest to kapłan, który poważnie traktował swoją misję. Nie zmuszaliśmy go do powrotu ze względów bezpieczeństwa. Ks. Georges chciał zostać pośród ludzi będących głównymi ofiarami tej sytuacji i tych metod walki, które są nie do przyjęcia”.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • opinia
  16.11.2013 18:52
  Islam ma wszędzie identyczne oblicze.
 • Zibi89
  16.11.2013 21:41
  Takie akcje dotyczą tylko fundamentalistów, osób nastawionych agresywnie do chrześcijan z racji sprzeciwu wobec nazywania islamu od czasów św. Jana Damasceńskiego heretyckim odłamem chrześcijaństwa. Oblicze islamu w odniesieniu do wyznawców Chrystusa wszędzie jest takie samo tam gdzie pojawiają się fundamentaliści islamscy.
  Tam gdzie w grę wchodzi otwartość na dialog obserwujemy takie sceny jak w Asyżu.
  Fundamentalizm rodzi sekty. Jednym z najgroźniejszych odmian sekt islamskich jest wahabizm saudyjski. Boko Haram wywodzi się akurat z salafizmu.
  Salam alejkum dla wszystkich ekumenicznie myślących muzułmanów. Za pozostałych trzeba się modlić. No i za dialog międzyreligijny też.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.