Konieczna prawna ochrona chrześcijan

Introvigne: Chrystianofobia jawi się jako światowe zagrożenie i zjawisko nienawiści

O chrystianofobii i konieczności ochrony wyznawców Chrystusa mówił rosyjskiej agencji znany włoski socjolog i religioznawca Massimo Introvigne. Był on ekspertem OBWE ds. analizy i przeciwstawiania się rasizmowi, antysemityzmowi oraz dyskryminacji chrześcijan i wyznawców innych religii. Introvigne nawiązał do przyjętego niedawno w Rosji prawa o obronie uczuć osób wierzących.

W wywiadzie udzielonym Agencji „Interfaks-Religia” Massimo Introvigne stwierdził, że w epoce narastającej chrystianofobii, ataków na religię w wielu krajach świata przyjęcie praw o obronie uczuć osób wierzących jest jak najbardziej na miejscu. Jego zdaniem chrystianofobia jawi się jako światowe zagrożenie i zjawisko nienawiści, dlatego państwowe systemy prawne powinny wziąć to pod uwagę. W 2011 r. Uważa on, że przyjmowanie prawa chroniącego wyznawców religii zwykle jest reakcją na określoną sytuację społeczną, a nie teoretycznym tworem powstającym w jakiejś pustce.

W wywiadzie włoski socjolog wyraził pogląd, że jak w połowie XX wieku przyjmowano prawa przeciwko antysemityzmowi, tak obecnie trzeba obrony praw chrześcijan i Kościoła, które coraz bardziej są wszędzie podważane. Jego zdaniem w prasie światowej można znaleźć odzwierciedlenie uprzedzeń, fałszywych stereotypów na temat chrześcijan, którzy mają swoje zdanie na temat tzw. małżeństw jednopłciowych, aborcji, wierności małżeńskiej i modelu rodziny.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.