Zamieszki w Birmie

Jeśli przemoc nie ustanie, utracimy kruchą, dopiero rodzącą się wolność, a nasz kraj pogrąży się w błędnym kole nienawiści – oświadczył w związku z ostatnimi zamieszkami religijnymi w Birmie arcybiskup stolicy kraju Charles Bo.

Konflikt między stanowiącymi większość w prawie 60-milionowej Birmie buddystami a muzułmanami przybrał na sile od marca tego roku. W ostatnich trzech miesiącach zginęło już kilkadziesiąt osób, spłonęły meczety, muzułmańska szkoła, liczne domy i sklepy. Birmańskie służby bezpieczeństwa nie panują nad wzbierającą falą przemocy. Co więcej, oskarża się je o „ciche przyzwolenie” na atakowanie muzułmańskiej mniejszości. W ubiegły wtorek 30 kwietnia do walk doszło również na północy kraju, gdzie mieszkają także chrześcijanie.

Abp Bo wezwał rząd do zdecydowanych działań celem zapewnienie bezpieczeństwa w państwie. „Eskalacja nienawiści i nietolerancji w Birmie łamie moje serce” – wyznał hierarcha.
 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.