Papież apeluje o respektowanie wolności religijnej

W myśl Edyktu Mediolańskiego.

Ojciec Święty apeluje do władz politycznych, aby na całym świecie respektować prawo wierzących do pełnej wolności kultu i publicznego wyznawania wiary, zgodnie z Edyktem Mediolańskim. Dowiadujemy się o tym z papieskiego przesłania na rocznicowe seminarium zorganizowane dziś w Stambule przez patriarchat Konstantynopola we współpracy z katolickimi episkopatami Europy (CCEE).

Braterskie pozdrowienie Papież przesłał samemu Bartłomiejowi I, „patriarsze miasta założonego przez Konstantyna”. Franciszek wyraża nadzieję, że już niebawem podziały z drugiego tysiąclecia będą należeć do przeszłości. Apeluje też do Europejczyków, by uznali rolę, jaką odegrało chrześcijaństwo w kształtowaniu naszej kultury.

Ekumeniczne seminarium z okazji 1700-lecia Edyktu Mediolańskiego otworzył dziś rano w Stambule sam Patriarcha Ekumeniczny. Mówiąc o znaczeniu Edyktu, którym cesarz Konstanty przyznawał chrześcijanom wolność kultu, zaznaczył on jednak, że chrześcijaństwo nie jest skazane na łaskę władców. Kościół żyje również wtedy, gdy jest prześladowany i nie respektuje się jego praw – powiedział Bartłomiej.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.