Islamiści zaatakowali posterunki policji

Co najmniej sześć osób zginęło w atakach islamskich ekstremistów na dwa posterunki policji w Kenii. Jak poinformowały w niedzielę lokalne media, zabici to dwaj policjanci i czterej cywile.

Do tych ataków przyznało się radykalne ugrupowanie islamskie Al-Szabab, które ma swe bazy w sąsiedniej Somalii. Islamiści poinformowali także w internecie, że uprowadzili dwóch policjantów i przejęli znaczne ilości broni.

Od 2011 roku kenijska armia prowadzi operację z południowej Somalii przeciwko islamistom, którzy coraz częściej dokonują zamachów w Kenii.

 

 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.