Islamski uniwersytet chce dialogu z Watykanem

Kairski uniwersytet Al Azhar, najwyższy oficjalny autorytet muzułmanów sunnitów, gotów jest ponownie nawiązać relacje z Watykanem, przerwane podczas pontyfikatu Benedykta XVI. Chętnie też będzie gościć Ojca Świętego, jeżeli przybędzie z wizytą do Egiptu. Powiedział to w wywiadzie dla włoskiego dziennika Il Messaggero doradca dyplomatyczny wielkiego imama tej uczelni Ahmeda Al-Tayyeba.

Mahmoud Abdel Gawad podkreślił, że nowy Papież jest dobrze postrzegany w świecie islamu, oczekującym teraz dalszych kroków z jego strony. Bardzo pozytywnie oceniono tam fakt, że w Wielki Czwartek Franciszek w rzymskim zakładzie karnym umył też nogi więzionej tam muzułmance – stwierdził doradca wielkiego imama z Al Azhar. Równocześnie jednak wyklucza on możliwość udziału tej uczelni w dialogu zwierzchników trzech religii monoteistycznych z udziałem Izraelczyków.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • obiektiv
  09.06.2013 22:11
  A ja jestem optymistą. Uważam że dialog zawsze ma sens. Mamy super papieża, dobrze będzie!
 • goscimira
  10.06.2013 07:02
  Bez dialogu nie będzie pokoju. Wiem, że islam nie jest religią pokojową. Ale rozmawiać trzeba. A w Al Azhar mają jeden cel zniszczyć inne religie. Papież Franciszek lubiany przez muzułmanów pokazał po raz kolejny że dla nas katolików nie ma ludzi lepszych czy gorszych. Wszystkich należy szanować, a zaślepieni muzułmańscy fanatycy z pewnością odczytali akt umycia stóp muzułmance zupełnie opacznie. I postanowili upiec dwie pieczenie. Skłócić z Izraelem i być może wymóc uległość chrześcijan wobec islamu. Teraz będą mogli powiedzieć że próbowali ale...
 • Jarek
  10.06.2013 10:25
  Jaki można mieć dialog z anty-religią??? trzeba sprawy nazywać po imieniu i modlić się za muzułmanów, aby poznali i uwierzyli w Jezusa Chrystusa!!!
 • katolik
  10.06.2013 13:57
  O Wierze się nie dyskutuje. Albo się Wiarę przyjmuje, albo odrzuca. Bez dyskusji. Tak jak nakazał nasz Pan Jezus Chrystus: I rzekł do nich: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony”. Mk 16. 15-16
  Dlatego polecam rady praktyczne jak uniknąć piekła. Kto chce skorzystać niech skorzysta a kto nie, to jego sprawa.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.