Kardynał o dyskryminacji chrześcijan w krajach islamskich

Stolica Apostolska pozostaje zawsze otwarta na dialog z muzułmanami i to nie ona musi się otworzyć. Trzeba tego oczekiwać ze strony wyznawców islamu – zwrócił uwagę przewodniczący Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego w wywiadzie dla francuskiej agencji prasowej AFP.

Kard. Jean-Louis Tauran odniósł się do tego, co powiedział niedawno doradca dyplomatyczny uniwersytetu Al Azhar w Kairze, najwyższego oficjalnego autorytetu sunnitów. Mahmoud Abdel Gawad w wywiadzie dla włoskiego dziennika Il Messaggero oświadczył, że nowy Papież jest w świecie islamu lepiej widziany niż jego poprzednik i oczekuje się teraz jego dalszych kroków.

„To kairska uczelnia zawiesiła relacje z Watykanem, kiedy na początku 2011 r. Benedykt XVI zaapelował o ochronę chrześcijan po zamachu na kościół w Aleksandrii – przypomniał przewodniczący Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego. – Podejmowałem potem wiele prób kontaktu, ale na próżno. Problem nie jest nasz. Tymi, którzy zawiesili kontakty, są nasi przyjaciele muzułmanie. U nas drzwi są zawsze otwarte” – dodał francuski purpurat. Podkreślił, że w dialogu międzyreligijnym trzeba unikać dwuznaczności. Nie można przemilczać dyskryminacji chrześcijan w krajach o większości muzułmańskiej.

Kard. Tauran zwrócił uwagę na sytuację w Arabii Saudyjskiej, gdzie nie może istnieć żaden kościół, mimo iż król uważa się za zwolennika dialogu z innymi religiami. Innym przykładem są ataki islamistów z sekty Boko Haram w Nigerii. Szef watykańskiej dykasterii nazwał je „przemocą importowaną”. Wyraził też troskę o Liban, niegdyś model współistnienia chrześcijan z muzułmanami, a dziś cierpiący następstwa kryzysu syryjskiego

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Anna
  10.06.2013 18:11
  Nareszcie ktoś wyraźnie i głośno zaczyna mówić o prześladowaniu naszych braci w krajach islamskich.Należałoby także mówić o tym głośno w naszych kościołach i szkołach a nie promować oświeceniowe kłamstwa i tolerancji w krajach muzułmańskich. Powinniśmy wszyscy wiedzieć , że od lat trwa holokaust chrześcijan w krajach islamskich. Za noszenie na szyi krzyżyka w Arabii Saudyjskiej idzie się do więzienia, w wieli krajach islamskich nie wolno czytać Biblii, chrześcijanie sa uważani za nieczystych. Nie ma żadnej mowy o szerzeniu naszej religii. Za to u nas i w całej Europie muzułmanie robią co chcą. I jeszcze domagają się specjalnych praw. Czy to jest normalne?
 • Georg
  10.06.2013 19:09
  Z dziecmi szatana nie prowadzi sie dialogu!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.