Koptyjka oskarżona o obrazę islamu

Sąd skazał ją na grzywnę w wys. 14 tys. dol., choć większość świadków zaprzecza oskarżeniom.

Grzywnę ponad 14 tys. dolarów orzekł egipski sąd pierwszej instancji w Luksorze wobec Demiany Abdelnur za obrazę islamu i proroka Mahometa. Skazana Koptyjka ma 23 lata i jest nauczycielką. Oskarżenie złożył ojciec jednego z jej uczniów. Przestępstwa znieważenia islamu, a także uprawiania prozelityzmu na rzecz chrześcijan, miała ona dopuścić się w czasie lekcji prowadzonych w szkole podstawowej w Al Sheij Sultan w Luksorze, na południu Egiptu.

Stowarzyszenie Wolności Opinii i Słowa w tym kraju przeprowadziło niezależną od sądu kwerendę. Wynika z niej, że skazana w czasie zajęć jedynie porównywała ze sobą różne religie. Większość uczniów zaprzeczyła, jakoby miała przy tym obrażać islam.

Nauczycielka została zatrzymana 4 maja, ale po wpłaceniu kaucji areszt wobec niej zawieszono. Proces odbywał się przy wzmożonych środkach bezpieczeństwa i w obecności przedstawicieli organizacji koptyjskich. W czasie jego trwania na zewnątrz demonstrowali islamiści, którzy po ogłoszeniu wyroku zaprotestowali przeciwko nałożeniu, ich zdaniem, zbyt niskiej kary. Warto przypomnieć, że według nowej egipskiej konstytucji obraza islamu jest w tym kraju przestępstwem.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Anna
  12.06.2013 21:50
  Oto prawa chrześcijan w krajach islamu. a podobno jest tam tak pieknie. U nich jesteśmy niczym . A u nas moga wszystko. Juz zaczyna sie w Polsce. Właśnie w Puławach ma byc zjazd muzułmańskich radykałów. Mam pytanie , czy Kościół Katolicki to nic nie zamierza z tym zrobić/ bo czy można sobie wyobrazić zjazd chrześcijan i to takich co odeszli od islamu a islamskim kraju? Najwyżej po to , aby wygodniej im było ściąć głowy. Więc jak to w końcu jest? Muzułmanie mieszkający w Polsce nie chcą ani meczetów, ani islamistów ani Ligii Muzułmańskiej. A to wszystko funduje im nasze państwo i to niebezpieczna. i NIESTETY kościół ze swoją chora tolerancja i nie zauważaniem niebezpieczeństwa ze strony tej ideologii. bo to jest ideologia. Po co lamentować, że co roku ginie z rak muzułmanów 100 tysięcy chrześcijan, kiedy zapraszani są do katolickiego państwa, aby sobie pokonferowali, co robić dalej , aby rządzić i zwyciężać. Wykorzystując przy tym naszą chora demokrację.
 • gościmira
  13.06.2013 07:41
  Przyjeżdżają nie tyle na konferencję co oszacować czy już mogą zasiedlać Polskę. Od dawna poza jej granicami wypytują się szczegółowo, o dosłownie wszystko, czasami wydawałoby się bez sensu. Polska jest dla nich atrakcyjna terenowo jak i atrakcyjna jest niestabilność polityczna. Widzą tu duże pole do działania. Jedyne z tego co ich odstrasza to to, że nie jesteśmy zbyt bogaci, a właściwie kiepska opieka socjalna. Gdyż oni tłumem siedzą na zasiłkach i korzystają z wszelkich możliwych pomocy socjalnych. Ale my jesteśmy popularni no i przypuszczam, że nasza obrona wartości chrześcijańskich jest dla nich istnym wyzwaniem. Być może też wiedzą, że sporo kobiet jest łase na wdzięki południowców :), pozornie bez znaczenia.
  Nie powinniśmy zgadzać się na ich "zloty" , choćby w proteście obrony zapomnianych przez zachód, albo raczej zaprzedanych ,prześladowanych i mordowanych braci chrześcijan w ojczyznach islamu.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.