Dialog katalizatorem starań o pokój

W świecie, który staje się coraz bardziej wielowyznaniowy Święta Matka Kościół wzywa nas słowami Papieża Franciszka, by promować międzyreligijny dialog jako katalizator do podejmowania starań na rzecz pokoju - mówił w katedrze w Westminster kard. Tauran.

Pouczającą i ubogacającą nazwał swoją pięciodniową wizytę w Wielkiej Brytanii kard. Jean-Louis Tauran. Na zakończenie pobytu na Wyspach przewodniczący Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego celebrował Eucharystię w katedrze westminsterskiej.

W homilii kard. Tauran zachęcił brytyjskich katolików do utrzymywania serdecznych relacji z wyznawcami innych religii i promowania idei pokoju. „W świecie, który staje się coraz bardziej wielowyznaniowy i w którym życie z ludźmi pochodzącymi z innych tradycji religijnych jest nieuniknioną egzystencjalną rzeczywistością, Święta Matka Kościół wzywa nas słowami Papieża Franciszka, by promować międzyreligijny dialog jako katalizator do podejmowania starań na rzecz pokoju i budować mosty między wszystkimi ludźmi, w taki sposób, by każdy mógł dostrzec w innym nie wroga czy rywala, ale brata lub siostrę” – powiedział przewodniczący Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego.

Podczas wizyty w Wielkiej Brytanii kard. Tauran odwiedził przedstawicieli lokalnych wspólnot hinduistów, dżinistów i sikhów. Wziął także udział w międzyreligijnym spotkaniu pod hasłem „Razem w modlitwie o pokój”.

«« | « | 1 | » | »»