11 lat więzienia w zawieszeniu za obrazę chrześcijaństwa

Muzułmański kaznodzieja został skazany przez sąd w Kairze na 11 lat więzienia w zawieszeniu za obrazę chrześcijaństwa.

Prawo egipskie zakazuje obrażania uczuć religijnych, co w przeszłości prowadziło do aresztowania i skazywania chrześcijan i muzułmanów szyitów za obrazę islamu sunnickiego.

W sierpniu 2012 r. Ahmed Mohammed Abdallah, zwany Abu Islam, porwał i spalił egzemplarz Biblii przed ambasadą Stanów Zjednoczonych podczas demonstracji przeciwko wyprodukowanemu w USA filmowi „Niewinność muzułmanów”, uznanego za przejaw islamofobii.

Abdallah stał się znany za sprawą swych ostrych wypowiedzi skierowanych przeciwko chrześcijanom i liberalnej opozycji w Egipcie. Został skazany za obrazę uczuć religijnych, zakłócanie porządku publicznego i zniesławienie.

Jego syn, sądzony razem z nim, otrzymał wyrok ośmiu lat więzienia w zawieszeniu. Obaj mężczyźni mogą odwołać się od wyroku.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • errer
  17.06.2013 16:19
  Muzułmanie pokazali tym wyrokiem co to jest tolerancja. Gdzie się kończy. Pokazali w ten sposób tchórzostwo państwa świeckiego . państwo świeckie jest państwem wyznaniowym. Trzeba to miłośnikom "tolerancji" podpalania kościołów, świątyń i symboli religijnych powtarzać do bólu i ukazywać ich hipokryzję.
 • Szakal
  17.06.2013 16:55
  Szakal
  Jest nadzieja... www.wzrostwiary.blogspot.com
 • Michał
  18.06.2013 12:43
  I to się stało w kraju islamskim. U nas niszczenie Pisma Świętego nazywa się w sądach "krytyką", a drących Biblię - uniewinnia.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.