Islamiści starli się z Koptami

Co najmniej 15 osób zostało rannych w wyniku starć między islamskimi fundamentalistami a Koptami w wiosce Diabeja w prowincji Beni Suef w Górnym Egipcie.

Do zamieszek doszło po tym, jak jeden z mieszkających w wiosce chrześcijan usiłował postawić na drodze przed swoim domem próg zwalniający.

Sprzeciwił się temu muzułmanin należący do nacjonalistycznej grupy Al-Gamaa Al-Islamija. Inni członkowie tej organizacji przyłączyli się do ataku na koptyjskich mieszkańców wioski. Fundamentaliści spalili kościół i 17 domów chrześcijan.

«« | « | 1 | » | »»
 • Szaweł
  12.08.2013 20:00
  Smutną prawdą jest, że w VII w. to właśnie Koptowie otworzyli drogę dzikim. Woleli muzułmanów, niż katolików (melchitów). Teraz nasz katolicki obowiązek to rzeczonych Koptów bronić... Również musimy dbać o doktrynę i jedność, bo w historii to właśnie herezje otworzyły drogę islamowi i realnie zniszczyły chrześciaństwo na ziemiach, gdzie rozkwitło.
 • katolik
  12.08.2013 20:01
  Wszystkiemu winien SW II.
  Warto poznać prawdę objawioną przez Boga.
  http://tradycja-2007.blog.onet.pl/
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.