Kard. Tauran w Kazachstanie

Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego kard. Jean-Louis Tauran udał się do Kazachstanu. Bierze tam udział w uroczystościach upamiętniających 10. rocznicę pierwszego Kongresu Liderów Religii Światowych i Tradycyjnych.

Odbył się on w Astanie z inicjatywy prezydenta Kazachstanu Nursułtana Nazarbajewa. Na pierwszy kongres Jan Paweł II wystosował specjalne przesłanie. Na kolejne, które odbywały się co trzy lata, Stolica Apostolska wysyłała swoją delegację.

Kard. Tauran przebywa w Kazachstanie na zaproszenie marszałka Senatu Kairata Mamiego. W programie wizyty jest też przewidziane spotkanie z kazachskimi katolikami.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.