Chrześcijanie i buddyści razem w obronie życia

Na Tajwanie chrześcijanie i buddyści razem walczą w obronie życia. Wspólnie organizują oni pikiety przed głównymi urzędami państwowymi w stolicy kraju Tajpej.

W tym miesiącu odbyło się już 5 takich pikiet. Ich uczestnicy nie przebierają w słowach, przypominając przechodniom i politykom, że aborcja to morderstwo, a tajwańskie prawo aborcyjne należy do najbardziej liberalnych na świecie.

Po aborcję sięga się tutaj niczym po kubek kawy – zauważa pastorka Jaunita Hebard, jedna z inicjatorek pikiet. Według najnowszych danych na Tajwanie przeprowadza się codziennie od 500 do 800 aborcji. Podobnie jak w innych krajach Azji, najczęściej giną dziewczynki.
 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| RELIGIE

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.