19 śmiertelnych ofiar ataku islamistów

Co najmniej 19 osób poniosło śmierć w rezultacie ataku islamistów w północno wschodniej Nigerii - poinformowały w niedzielę lokalne władze. Według władz ataku dokonali członkowie fundamentalistycznego ugrupowania Boko Haram.

Napastnicy na motocyklach zablokowali drogę w pobliżu miasta Logumani, odległego o 30 km od granicy z Kamerunem, po czym zatrzymali nadjeżdżające pojazdy i otworzyli ogień z broni automatycznej do pasażerów i kierowców. Trzy ciężarówki zostały podpalone.

"Znaleźliśmy 19 ciał na miejscu ataku dokonanego przez ludzi z Boko Haram" - powiedział przedstawiciel lokalnej samoobrony cywilnej Musa Abur. Według niego, część ofiar zabito maczetami.

W piątek wieczorem zaatakowano pograniczne miasto Gamboru Ngala, w pobliżu Logumani. Napastnicy zostali jednak odparci przez wojsko i lokalną milicję.

Organizacja Boko Haram, której nazwa w języku plemienia Haussa oznacza "zachodnia oświata jest grzechem", dokonuje licznych ataków i innych aktów terrorystycznych wymierzonych głównie przeciwko szkołom, uniwersytetom i innym placówkom oświatowym, głównie w północno wschodniej Nigerii, gdzie większość ludności stanowią muzułmanie. Fundamentaliści chcą tam utworzyć państwo islamskie, w którym obowiązywałoby prawo szariatu.

Mimo kontrofensywy wojsk rządowych, Boko Haram wciąż dokonuje nowych aktów terroru. Według organizacji Human Rights Watch, od roku 2009 spowodowały one ponad 3600 ofiar śmiertelnych.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg