Archidiecezja sprzedaje kościół muzułmanom

Katolicka archidiecezja Birmingham odsprzedaje wspólnocie muzułmańskiej kościół w mieście Stoke-on-Trent.

Według dziennika „Daily Mail” rzecznik archidiecezji miał powiedzieć, że na przestrzeni ostatnich lat liczba wiernych znacznie się zmniejszyła, w związku z czym dalsze utrzymywanie świątyni stało się niemożliwe.

Pieniądze uzyskane ze sprzedaży kościoła św. Piotra zostaną przekazane sąsiedzkiej parafii w Cobridge, „ parafii-matce” Stoke-on-Trent. Archidiecezja Birmingham uzasadniła tę swoją decyzję faktem, że kościół i parafia w Cobridge istnieją od 1760 roku, a kościół w Stoke-on-Trent został zbudowany dopiero w 1937 roku. Nie miał swojego proboszcza i był administrowany przez sąsiednią parafię w Burslem.

«« | « | 1 | » | »»
 • Podpisany
  22.10.2013 15:12
  Gratulujemy udanego żniwa. Wiosna za oknem i w kościele angielskim... (no, nie tylko)
 • muminek
  22.10.2013 15:39
  Szanowna redakcjo, dlaczego wypowiedzi nieobraźliwe, pozbawione wulgaryzmów są nie dodawane, mniemam, iż z powodu, że są krytyczne wobec SW II, uznając, go za jedną z przyczyn obecnego kryzysu w kościele
  serdecznie pozdrawiam
 • qwertynable
  25.10.2013 15:11
  Polski Kosciol pieknie sie zabezpieczyl za tzw. poznej komuny (ktora go przesladowala) i w latach 90-tych: budujac setki kosciolow, tysiace salek katechetycznych i setki plebanii, przyjmujac dziesiatki tysiecy hektarow od panstwa w ramach splacania nieistniejacych dlugow, setki nieruchomosci darowanych przez samorzady za bezcen, obsadzajac dziesiatki etatow "plebanow garnizonowych" (i choc czesto garnizony zostaly juz zlikwidowane to etaty "duszpasterzy" dalej sa oplacane z panstwowej kasy) i oczywiscie tysiace katechetow (sami katecheci kosztuja nas 1.2 miliarda rocznie).
  Wszystko po to zeby mozna bylo spokojnie zyc ze sprzedazy tego czy tamtego, wynajmu i dzierzawy owego jeszcze przez dziesiatki lat po tym jak koscioly opustoszeja. Nawet jak trzeba bedzie wydzierzawic czy sprzedac innowiercom to co z tego? Kosciol zawsze wyznawal zasade ze pecunia non olet, wiec nie bedzie problemu. Zreszta pozycje katolickie i muzulmanskie od jakiegos czasu sie pieknie zaczynaja schodzic. Za dwa pokolenia nie bedzie roznicy doktrynalnej.
 • MacBlacker
  26.10.2013 15:24
  No to D...
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.