Dialog międzyreligijny jednak skuteczny

„Bliscy i dalecy, chrześcijanie i muzułmanie twarzą w twarz” – to hasło cyklu mającego przyczynić się do lepszego wzajemnego zrozumienia wyznawców obu religii.

Spotkania organizowane są w Mediolanie w Centrum San Fedele, a pierwszym mówcą był świadek z zapalnego, gdy chodzi o relacje chrześcijańsko-muzułmańskie zakątku świata, czyli nuncjusz apostolski w Egipcie. W wykładzie „Na Tybrze i Nilu: szczególne świadectwo dialogu” abp Michael Fitzgerald wskazał, że trudno zmierzyć owoce dotychczasowego dialogu i tego, który będzie prowadzony w przyszłości. Zauważył jednak, że o dokonującym się zbliżeniu może świadczyć fakt, iż w ostatnich latach ok. 50 muzułmanów poprosiło o stypendia, by móc studiować chrześcijaństwo. Oznacza to nie tylko wiedzę teoretyczną, dodał nuncjusz apostolski w Egipcie, ale i konfrontację z konkretnym świadectwem życia wyznawców Chrystusa.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.