Libia przyjęła prawo szariatu

Libijskie Zgromadzenie Narodowe przegłosowało w środę uznanie prawa szariatu za podstawę państwowego prawodawstwa i działalności wszystkich instytucji. W związku z tym wszystkie przepisy będą musiały być zgodne z zasadami opisanymi m.in. w Koranie.

"Prawo islamskie jest podstawą prawodawstwa w Libii. Wszystkie państwowe instytucje muszą się do tego zastosować" - podkreśliło Zgromadzenie Narodowe w oficjalnym oświadczeniu.

Zdaniem władz w Trypolisie specjalna komisja zostanie wyznaczona do przeanalizowania istniejących rozwiązań prawnych i dostosowania ich do wymogów prawa religijnego.

Islam nie uznaje rozdzielenia państwa od religii. Zgodnie z zasadami tej religii szariat reguluje wszystkie dziedziny życia muzułmanina. Szariat jest podstawą prawa w kilku krajach, w tym w Arabii Saudyjskiej i Iranie. Elementy tego systemu są także stosowane w wielu państwach islamskich na całym świecie. Przepisy prawa religijnego przewidują na przykład obcięcie ręki za kradzież oraz ukamienowanie kobiety za cudzołóstwo.

«« | « | 1 | » | »»
 • abotak
  04.12.2013 18:35
  Koran nie przewiduje ukamienowania za cudzołóstwo. Ale 100 batów pod warunkiem przyznania się do winy lub świadectwa 4 naocznych świadków. Ale Księga sobie a ludzie sobie :(
 • abotak
  04.12.2013 22:17
  Dymitr czy doczytałeś? Pod warunkiem przedstawienia 4 naocznych świadków. Kto normalny cudzołoży przy świadkach?
 • Keidran
  05.12.2013 07:29
  Co za problem namowic 4 pajacow zeby powiedzialo ze cos widzialo!!!Zobaczcie sobie ten film ktory powie wam wszystko "stonning of Soraya M" tyle na temat
 • karol
  05.12.2013 07:44
  Tiaa, najpierw USA uzbroiła i wyszkoliła Talibów w Afganistanie (rzekomo do walki z ZSRR) teraz ci sami Talibowie wdrażają tam amerykański system wartości, następnie przyszła kolej na Irak, Libię, Syrię (kto uzbraja Talibów w Syrii? USA? a to ci dopiero przypadek!) wskutek tego obserwujemy od paru lat w tych krajach, wdrażanie "amerykańskiego systemu wartości".Na marginesie co amerykanie zrobili z chrześcijanami w meksyku możemy sobie obejrzeć w filmie Christiada. Ciekawe co za kilka/ kilkanaście miesięcy spotka chrześcijańskich uchodźców z Syrii - na razie są "tylko" gwałceni i okradani przez swych muzułmańskich gospodarzy. I na razie żyją w strachu, ale jeszcze żyją. Źródło zła nie jest w islamie, komuniźmie czy naziźmie, a w ludziach którzy swoimi pieniędzmi i posiadaną władzą nakręcają rewolucje wykorzystując te i inne (gender?) absurdalne ideologie.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.