Egipt: modlitwy o pokojową przyszłość kraju

O przywrócenie trwałego pokoju i życie w bezpieczeństwie modlili się egipscy chrześcijanie witając Nowy Rok.

W kościołach sprawowane były specjalne Msze o pokój i za tych, którzy w minionym roku ponieśli śmierć. Bogu zawierzano także losy referendum w sprawie reformy konstytucji, które odbędzie się w Egipcie w połowie stycznia. 

Sytuacja w kraju jest napięta. Nazajutrz po prawosławnym Bożym Narodzeniu rozpocznie się proces przeciwko byłemu prezydentowi Mohamadowi Mursiemu. 

„Nie boimy się. Drzwi naszych świątyń są otwarte dla wszystkich” – podkreśla pracujący w Kairze ks. Daoud Ibrahim. Kapłan zaznacza, że choć Koptowie za swą decyzję zapłacili wysoką cenę krwi, to nie żałują tego, iż opowiedzieli się za obaleniem prezydenta Mursiego. O tym, że chrześcijanie wciąż nie mogą czuć się w swej ojczyźnie bezpieczni, świadczą posterunki policji ustawione przy wszystkich kościołach w czasie sprawowania w nich liturgii.
 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.