Papież odwiedzi Instytut Yad Vashem

Papież Franciszek odwiedzi w maju podczas swej wizyty w Jerozolimie Instytut Pamięci o Holokauście Yad Vashem, będzie przy Ścianie Płaczu i na Wzgórzu Świątynnym, koło świętych miejsc dla żydów i muzułmanów. O planach tych poinformowały włoskie media.

Wizytę w Yad Vashem potwierdził już nuncjusz w Izraelu i zarazem delegat apostolski w Jerozolimie i Palestynie arcybiskup Giuseppe Lazzarotto.

"Ojciec Święty zrealizuje izraelski protokół, jaki przewidziany jest dla wizyt oficjalnych, a znajduje się w nim Instytut Yad Vashem"- oświadczył watykański dyplomata.

Hołd ofiarom Holokaustu oddali w Yad Vashem Jan Paweł II i Benedykt XVI. Byli także przy Ścianie Płaczu, gdzie zostawili karteczki z modlitwami.

Najważniejszym religijnym punktem wizyty Franciszka w Jerozolimie będzie ekumeniczne spotkanie z patriarchą Konstantynopola Bartłomiejem w Bazylice Grobu Pańskiego.

Arcybiskup Lazzarotto zastrzegł, że program papieskiej pielgrzymki w dniach 24-26 maja do Jerozolimy, Betlejem i stolicy Jordanii Ammanu nie jest jeszcze ustalony i zostanie ogłoszony w kwietniu.

"Do tego momentu wszystko jest możliwe, wszystko może się zmienić" - dodał abp Lazzarotto w wypowiedzi dla agencji włoskiego episkopatu SIR.

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg