Buddyści na Sri Lance atakują chrześcijan

W stolicy Sri Lanki Kolombo chrześcijanie wyszli na ulicę, by zaprotestować przeciw niedawnym atakom na kościoły.

Przypomnijmy, że 12 stycznia w Pitipanie koło Kolombo buddyjskie bojówki sprofanowały dwie chrześcijańskie świątynie i jedno oratorium. Spalono też Biblie, rozbito witraże i wyposażenie świątyni. Policja zatrzymała 24 domniemanych sprawców. 18, w tym pięciu buddyjskim mnichom, postawiono zarzuty. Przymierze Chrześcijan Ewangelicznych informuje też o wielu innych antychrześcijańskich incydentach w tym kraju.

26 stycznia 2 tys. chrześcijan przeszło ulicami Kolombo domagając się od władz skuteczniejszej ochrony wolności religijnej. Protestujący apelowali też do wyznawców innych religii, aby otwarcie wystąpili w obronie wolności sumienia. Sri Lanka jest krajem w większości buddyjskim. Chrześcijanie stanowią 7 proc. mieszkańców. 
«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.