Apel o jałmużnę dla cierpiącej Syrii

Do dzielenia się wielkopostną jałmużną z cierpiącymi Syryjczykami wzywa mieszkańców Ziemi Świętej łaciński patriarcha Jerozolimy.

W liście pasterskim zatytułowanym „On będąc bogaty stał się ubogi, abyście wy wzbogacili się Jego ubóstwem” abp Fouad Twal podejmuje temat autentycznego świadectwa życia chrześcijańskiego.

Przypominając wiernym o poście, modlitwie i jałmużnie hierarcha zwraca uwagę, że jałmużna to dopełnienie postu, ponieważ jest ona dzieleniem się z najbardziej potrzebującymi tym wszystkim, czego odmawiamy sobie przez post. Tym samym abp Twal wzywa wiernych Ziemi Świętej, aby hojne dzielili się ze swymi braćmi z Syrii, którzy cierpią z powodu głodu, przemocy i prześladowań. Nawiązując do modlitwy patriarcha zwraca uwagę, że jest ona jak potężny silnik, który uzdalnia do praktykowania postu i jałmużny. Na zakończenie podkreśla, że choć post, jałmużna i modlitwa są trzema tradycyjnymi filarami Wielkiego Postu to jednak nie można zapominać o czwartym filarze, jakim jest spowiedź sakramentalna, która prowadzi do prawdziwego pojednania z Bogiem i braćmi.

W liście nie zabrakło nawiązania do zbliżającej się wizyty Papieża w Ziemi Świętej. Abp Twal podkreślił, że w dniach od 24 do 26 maja Franciszek będzie gościem Kościoła Matki, przybędzie jako pielgrzym do miejsc, które Pan pobłogosławił przez swoje narodzenie, chrzest, nauczanie oraz mękę, śmierć i zmartwychwstanie. Przy tej okazji patriarcha wyraził nadzieję, że wizyta Ojca Świętego będzie czasem umocnienia wiary, rozwijania dialogu ekumenicznego i międzyreligijnego. Nada ona także nowy impuls procesowi pokojowemu między Palestyńczykami a Izraelczykami i wzmocni stosunki dyplomatyczne między Watykanem a Jordanią, Palestyną i Izraelem. Już dziś hierarcha zaprasza wiernych całej diecezji do licznego udziału w Mszach sprawowanych przez Papieża Franciszka.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ, SYRIA

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.