Biskupi przestrzegają polityków

I tak już krucha demokracja w naszym kraju z każdym dniem staje się coraz bardziej ulotna – alarmują biskupi Nigru.

Wzywają zarazem polityków do rzeczywistej troski o dobro mieszkańców tego ubogiego kraju, którzy na co dzień borykają się z głodem, brakiem pracy i wystarczającej opieki medycznej.

Kościół, zaangażowany w proces pojednania narodowego, przypomina, że po ostatnich wyborach, które dawały nadzieję na godniejsze życie, wciąż zbyt wielu polityków wykorzystuje swe stanowisko do załatwiania własnych interesów i prywatnych porachunków, a nie do tego, by troszczyć się o dobro wspólne.

Sytuacja Nigryjczyków nie poprawia się. Żywność, edukacja, opieka zdrowotna, a nawet dach nad głową są dla zbyt wielu nieosiągalnym marzeniem.

Sytuację w kraju utrudnia też napływ uchodźców z sąsiedniej Nigerii. Uciekają oni przed siejącymi śmierć i zniszczenie islamskimi rebeliantami z ugrupowania Boko Haram.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.