Ekstremiści giną

Na kenijskim wybrzeżu, w pobliżu Mombasy, nasiliła się seria zabójstw osób związanych z islamskim ekstremizmem.

Muzułmański biznesmen Mohamed Shahid Butt oskarżony o powiązania terrorystyczne został zastrzelony w Mombasie w Kenii. Butt wracał właśnie z lotniska, skąd odebrał syna, kiedy jego samochód został zatrzymany, a dwóch uzbrojonych mężczyzn otworzyło ogień.

Butt miał stawić się w przyszłym miesiącu w sądzie, w związku z oskarżeniami o finansowanie działalności radykalnej wśród muzułmańskiej młodzieży.

Na kenijskim wybrzeżu, w ostatnim czasie, równolegle z atakami terrorystycznymi dokonywanymi przez islamskich fundamentalistów, nasiliła się również seria zabójstw osób powiązanych z islamskim ekstremizmem.

W okresie minionych dwóch lat, śmierć w wyniku zabójstwa poniosło trzech znanych w Kenii muzułmanów, o których było publicznie wiadomo, że byli  powiązani z działalnością ekstremistyczną.   

Obrońcy praw człowieka o zamieszanie w zabójstwa oskarżają rząd kenijski - informuje BBC News.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ISLAM, TERRORYZM

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Autopromocja