Kurdowie wspierają chrześcijan

„Albo wszyscy razem umrzemy, albo będziemy dalej razem żyć godnie”. Takie słowa otuchy otrzymał patriarcha Louis Raphaël I Sako od prezydenta autonomicznego regionu irackiego Kurdystanu.

Masud Barzani zaapelował do chrześcijan z Mosulu, by nie ulegli presji działań samozwańczego kalifatu islamskiego i nie emigrowali za granicę. Podkreślił, że Region Kurdystanu jest gotowy na ich przyjęcie i udzielenie im wsparcia.

Ze swej strony patriarcha Sako wyraził wdzięczność za gotowość „przyjęcia wysiedlonych rodzin, zatroszczenie się o nie i udzielenie im pomocy”. W imieniu wszystkich liderów wspólnot chrześcijańskich zaproponował utworzenie wspólnej komisji władz Kurdystanu i przedstawicieli wyznawców Chrystusa. Miałaby ona wspomagać rodziny, które ucierpiały przez tę przymusową emigrację. Chrześcijanie wyrazili także wdzięczność za jednomyślne potępienie działań ekstremistów muzułmańskich przez sunnitów, szyitów i Kurdów w różnych regionach Iraku.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.