Grzech pierworodny

Przekonanie o tym, że człowiek przychodząc na świat jest obarczony grzechem pierworodnym, jest bardzo stare.

Zobacz materiał z serwisu Youtube:

Religia TV "Lekcja religii" - Grzech pierworodny

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • pytia
  12.08.2014 15:24
  Jeśli Pan Bóg bezpośrednio stwarza duszę - tak brzmi dogmat katolickiej wiary - to jakim sposobem jest ona skażona grzechem pierworodnym?! Czyż z ręki Boga może wyjść coś grzesznego?
 • Pytia do O
  13.08.2014 00:21
  Mam za sobą bardzo gruntowną lekturę całości Katechizmu Kościoła oraz całości Dokumentów Vat. II. I to pytanie zrodziło mi się właśnie na kanwie tej lektury. To nie po chrześcijańsku obrażać kogoś zarzutem rzekomej ignorancji w ogóle nie odnosząc się do meritum...
 • pytia
  25.08.2014 13:35
  Czyli, idąc tokiem Pana rozumowania, Panie O - jeśli chodzi o grzech pierworodny, to nie tylko można, ale i trzeba oddzielić duszę od ludzkiej natury. Czy to jest chrześcijańska antropologia?! Co do drugiej kwestii: oczywiście, że z ręki Boga (finalnie) może wyjść coś grzesznego (vide np. szatan) - dla nikogo intelektualnie nieuprzedzonego powinno być chyba jasne, że chodziło mi o byt bezpośrednio po jego stworzeniu, w kontekście kreacji opisanej w Biblii: "A Bóg widział,że wszystko, co uczynił było bardzo dobre" (Rdz 1,31).
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.