Papież nie ustaje w modlitwie za Irak

Kolejny dzień i kolejny dramatyczny tweet Papieża na temat sytuacji na Bliskim Wschodzie.

„Ogromna liczba niewinnych została wyrzucona ze swych domów w Iraku. Panie, prosimy Cię, aby mogli szybko do nich powrócić”. Tymi słowami Ojciec Święty solidaryzuje się z tysiącami uchodźców, zwłaszcza chrześcijan i jazydów, którzy schronili się w przed prześladowaniami dżihadystów w irackim Kurdystanie.

O sytuacji w Iraku Ojciec Święty pamiętał także podczas Mszy w seulskiej katedrze. Do modlitwy wiernych dodał specjalną intencję dotyczącą misji jego wysłannika do tego kraju.

„Módlmy się za kard. Fernando Filoniego, który miał być między nami, ale nie mógł tu przybyć, ponieważ został wysłany przez Papieża do cierpiących ludzi w Iraku, aby pomóc prześladowanym i wypędzonym, a także wszystkim mniejszościom religijnym, które cierpią na tej ziemi. Niech Pan będzie przy nim blisko, gdy pełni swą misję” – modlił się Papież.
 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.