Pozbawić obywatelstwa dżihadystów

Z radykalną krytyką wielokulturowości wystąpił abp George Carey, były zwierzchnik Kościoła anglikańskiego.

Jego zdaniem to właśnie ideologia wielokultorowości, której przez wiele lat hołdowało brytyjskie państwo, jest odpowiedzialna za to, że Brytyjczycy walczą dziś w szeregach kalifatu, a w Wielkiej Brytanii dochodzi do zbrodni w imię honoru, okaleczane są dziewczęta, a we wspólnotach muzułmańskich obowiązuje prawo szariatu.

Zbyt długo wstydziliśmy się brytyjskiej tożsamości – napisał były arcybiskup Canterbury. Jego zdaniem, godząc się na multikulturalizm i ideę, że wszystkie kultury i religie mają tę samą wartość, Brytyjczycy sprzeniewierzyli się własnym tradycjom otwarcia na innych, które wyrastają z chrześcijaństwa.

Zdaniem abp Careya Brytyjczyków, którzy walczyli w szeregach islamistów albo się do tego przygotowują, powinno się pozbawiać obywatelstwa. Domaga się on również od wspólnot muzułmańskich, aby jaśniej niż dotychczas potępiły fanatyczne formy islamu. Jak nigdy dotąd powinny też zdyscyplinować swych młodych członków albo liczyć się z tym, że w Wielkiej Brytanii staną się banitami. Młodzi, którzy wyjeżdżają za granicę, by wziąć udział w dżihadzie, muszą wiedzieć, że nie ma dla nich drogi powrotu do cywilizowanego społeczeństwa – napisał były zwierzchnik anglikanów w dzienniku Daily Mail.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.