Syria: wstrząsający raport o zbrodniach

Masowe egzekucje, ścięcia, okaleczenia i krwawe chłosty – te zbrodnie dokonywane są codziennie w regionach kontrolowanych przez dżihadystów.

Kościół katolicki w Syrii bije na alarm, że świat nie chce już słyszeć o trwającym tam dramacie i, że wojna w tym kraju stała się kolejnym z zapomnianych konfliktów na świecie. Tymczasem Organizacja Narodów Zjednoczonych publikuje wstrząsający raport mówiący o zbrodniach dokonywanych w Syrii. Działania prowadzone w trakcie 3,5 roku trwania wojny można podsumować wspólnym mianownikiem: zbrodnie przeciwko ludzkości.

Masowe egzekucje, ścięcia, okaleczenia i krwawe chłosty – te zbrodnie dokonywane są codziennie w regionach kontrolowanych przez dżihadystów. Cywile, w tym dzieci, zmuszani są do przyglądania się występkom islamistów. Ciała zabitych porzuca się na ulicach odmawiając im pochówku, by sterroryzować Syryjczyków. 45-stronicowy oenzetowski raport mówi o kobietach zabitych za to, że nie zakryły dostatecznie twarzy, czy o mężczyznach, którzy musieli zginąć, ponieważ ich rodziny nie ubierały się zgodnie z wymogami islamskich terrorystów. Mowa jest też o kilkuletnich dzieciach ginących, jako kamikadze. Raport podkreśla, że dżihadyści z Państwa Islamskiego prowadzą kampanię opartą na strachu i terrorze. Natomiast wojska rządowe dopuściły się bombardowań obszarów cywilnych za pomocą tzw. bomb beczkowych.

ONZ poinformowała, że ponad 191 tys. osób zginęło w ciągu wojny domowej w Syrii. Raport przedstawiający stan na koniec marca, nie uwzględniał doniesień o dodatkowych prawie 52 tys. ofiar śmiertelnych, których nie udało się zweryfikować. Autorzy dokumentu wskazują też, że wiele zgonów mogło zostać przeoczonych przez źródła uwzględniane w raporcie. Nic dziwnego, że autorzy raportu wyraźnie podkreślają, że z każdym dniem przemoc rozlewa się coraz bardziej w syryjskich granicach.
 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.