Dżihadyści niszczą ślady chrześcijaństwa

Islamizacja Iraku na terenach zajętych przez dżihadystów weszła w kolejną fazę. Po wygnaniu wyznawców Chrystusa nakazali oni zmianę nazw szkół wywodzących się z chrześcijaństwa na nazwy powiązane z „bataliami Państwa Islamskiego”.

Nakazali także usunięcie z wszystkich szkół w Mosulu i na kontrolowanej przez nich Równinie Niniwy lekcji języka syryjskiego. Wszystko to ma na celu wymazanie z sytemu edukacji jakiegokolwiek odniesienia do pluralizmu religijnego i kulturowego, jaki przez wieki charakteryzował ten kraj. Szkoły – w myśl przywódców Państwa Islamskiego – mają stać się teraz centrami propagandy dżihadystycznej.

W lutym br. irackie ministerstwo edukacji wprowadziło nowy program nauczania języka syryjskiego i religii chrześcijańskiej w 152 szkołach publicznych prowincji Bagdadu, Niniwy i Kirkuku. Celem tego pilotażowego projektu miało być zachowanie i przekazanie nowym pokoleniom ojczystego języka lokalnych wspólnot chrześcijańskich, których liczebność znacznie zmalała w ostatnich latach na skutek drastycznej emigracji. 152 szkoły wybrano na terenach, gdzie zamieszkiwało najwięcej ochrzczonych. Według danych ministerstwa chodziło do nich 20 tys. uczniów.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • tomasz
  14.09.2014 10:53
  Jak nie zaczniemy szybko działać i sprzeciwiać się szerzeniu ich wywrotowej religii to wyniszczą nas. Europo obudź się puki czas !!
 • Krzysiek
  14.09.2014 11:34
  >>Dżihadyści niszczą ślady chrześcijaństwa<<

  Wzory mają bardzo blisko i wg lokalizacji i czasu - 90 lat temu dokładnie takie założenia i takie same metody podjęli socjaliści w ZSRR.

  Procesy i egzekucje pokazowe, deportacje itd.

 • katolik
  14.09.2014 14:58
  I bardzo dobrze, bo to owoc SW II.
 • Nina
  15.09.2014 15:20
  @Anna
  no właśnie - ten nowy (drugi) meczet w Warszawie i centrum kultury muzułmańskiej sfinansowane przez Arabię Saudyjską (dodajmy: skrajną frakcję muz. w tym kraju?) w Warszawie to po co??
  Co więcej projekt zakłada że liczba muzułmanów w Polsce będzie sie zwiększać... Po co pytam taka rzecz?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.