"Zdobędziemy was w Rzymie, połamiemy wasze krzyże"

Organ prasowy terrorystów „Państwa Islamskiego” (IS) zaatakował w swoim najnowszym wydaniu Watykan. Na okładce czwartego już numeru pisma „Dabiq” – magazynu o charakterze propagandowym, a zarazem mającego na celu rekrutację nowych bojowników – zamieszczono fotomontaż z Placu św. Piotra w Rzymie z powiewającą na obelisku czarną flagą IS.

W artykule wstępnym, zatytułowanym „Nieudana wyprawa krzyżowa”, rzecznik IS Abu Mohammad al-Adnani określił inicjatywę państw zachodnich przeciwko bojownikom z tego ugrupowania jako „ostatnią kampanię krzyżowców”. Zapewnił, że nie powiedzie się ona, „zostaniecie pobici i powaleni podobnie jak w wielu waszych poprzednich kampaniach, tylko że teraz na koniec urządzimy na was polowanie”.

Autor pisze dalej: „Zdobędziemy was w Rzymie, połamiemy wasze krzyże i – jeśli pozwoli Allah, Najwyższy – zniewolimy wasze kobiety”. A jeśli bojownicy IS sami nie osiągną tego celu, „to zrobią to nasze dzieci i ich dzieci i poślą zniewolonych waszych synów na targ niewolników” – ostrzegł rzecznik IS.

Czasopismo to, wydawane w wersji elektronicznej i papierowej, ukazało się po raz pierwszy w lipcu br. Jego tytuł „Dabiq” nawiązuje do miasta w północnej Syrii, gdzie – według jednej z legend islamskich – ma dojść do ostatecznej apokalipsy. Miesięcznik ukazuje się w kilku wersjach językowych, z arabskim na czele, w wersji papierowej wydawany jest bardzo starannie, liczy ok. 30 stron.

Jego wydawcy stawiają sobie za zadanie nie tylko propagowanie idei Państwa Islamskiego, ale także werbowanie nowych bojowników i – jak zapewniają – skupiają uwagę na takich zagadnieniach jak tawhid (jedność), manhadż (szukanie prawdy), hidżra (migracja), dżihad (święta wojna) i dżama’ah (wspólnota).

Każdy z wydanych dotychczas numerów ma jakiś temat wiodący: dla numeru 1. był to „Powrót kalifatu”, w numerze 2. – „Potop” (wezwanie muzułmanów do jak najszerszego poparcia nowego tworu i szerzenia go na całym świecie), nr 3 – „Wezwanie do hidżry” (apel do mieszkańców Iraku i Syrii o przyłączenie się do IS) i najnowszy numer „Nieudana krucjata”.

Przeczytaj też: Pytania do islamu

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • sorcier
  16.10.2014 20:46
  sorcier
  (...) A bramy piekielne go nie przemogą!
 • Anna
  16.10.2014 20:53
  Panie Boże, wskrześ króla Jana! Potrzebny nam skuteczny NEGOCJATOR...

  Bł. Marku z Aviano - módl się za nami!
 • abc
  17.10.2014 08:15
  A my sobie tu czekamy na to wszystko. Król Jan III Sobieski był wybitnym strategiem i wiedział że to zło trzeba powstrzymać puki jest daleko od naszych granic. Z niego trzeba brać przykład i uderzyć z całą siłą by zło się nie rozlewało. Pamiętając by ludności pomagać w powrocie do normalności z miłością chrześcijańską i szacunkiem, by nie wyrastało tam następne pokolenie ludzi z nienawiścią w sercu.
  Prawdziwy rycerz to silne ramię i honor.
 • M.R.
  17.10.2014 15:52
  Tak na marginesie, terroryści islamscy nie mają świadomości, że prawdopodobnie niczego nie muszą zdobywać...
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.