Dramatyczne statystyki ataków na mniejszości religijne

Ze zdecydowanym apelem o powstrzymanie przemocy wobec mniejszości religijnych, skierowanym do rządu centralnego, a także do administracji kilku stanów w Indiach, zwróciła się jezuicka organizacja społeczna JESA (Jesuits in Social Action).

Domaga się ona „podjęcia pilnych działań mających na celu zakończenie zaaranżowanej, a motywowanej nienawiścią i przemocą, kampanii wobec mniejszości religijnych”. Zakonnicy podkreślają także, że takie działania destabilizują harmonię społeczną w wielu miejscach kraju.

W specjalnym oświadczeniu czytamy, że jawne popieranie radykalnych grup hinduistycznych ekstremistów przez przywódców politycznych wywołało już prawdziwą falę przemocy. Media donoszą, że od maja do września tego roku doszło do ponad 600 aktów agresji przeciwko mniejszościom. Jezuici podkreślają, że panująca bezkarność dodatkowo zachęca do nielegalnych, agresywnych działań. „Kampania nienawiści, przemocy i gróźb zaszokowała nie tylko mniejszości religijne, ale całe społeczeństwo obywatelskie, prawników i ludzi nauki. Rząd jednak wciąż milczy. Dlatego apelujemy o podjęcie natychmiastowych działań, które powstrzymają rodzące się napięcia w społeczeństwie” – napisali w oświadczeniu jezuici z organizacji JESA.

Podobne apele do władz różnego szczebla wystosowało także ponad 30 innych organizacji broniących praw człowieka w Indiach. Wszystkie domagają się ochrony praw mniejszości, a w szczególności prawa do godnego życia dla wszystkich obywateli tego kraju.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.