Pastafarianie znów bez rejestracji

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji ponownie odmówiło wpisania do rejestru kościołów i związków wyznaniowych Kościoła Latającego Potwora Spaghetti – podało Polskie Radio.

MAiC raz już rozpatrywało sprawę pastafarian i odmówiło ich rejestracji. Jednak w kwietniu br. Wojewódzki Sąd Administracyjny nakazał ponowne rozpatrzenie ich wniosku. Ministerstwo raz jeszcze odmówiło rejestracji, ponieważ jego eksperci uznali pastafarian za parodię religijną, a ich doktrynę za próbę ośmieszenia kościołów już istniejących, zwłaszcza chrześcijaństwa.

Przedstawiciele Kościoła Latającego Potwora Spaghetti zapowiedzieli kolejne odwołanie do sądu.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Robert Pogorzelski
  22.10.2014 10:56
  1. Wojewódzki Sąd Administracyjny nie nakazał ponownego rozpatrzenia ich wniosku, tylko uchylił ostateczną decyzję w sprawie.
  Ponowne rozpatrzenie wniosku jest tylko i wyłącznie pochodną uchylenia decyzji, wynikającą z przepisów prawa.
  2. Nie wniosą odwołania, ale skargę. Odwołanie występuje tylko na etapie procedury administracyjnej.

 • Robert Pogorzelski
  22.10.2014 10:59
  3. Organem administracji publicznej który wydał decyzję jest Minister Administracji i Cyfryzacji, a nie Ministerstwo.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.