Uwaga na broń atomową

Inwestycje w broń jądrową przekreślają nadzieje na likwidację arsenału nuklearnego – ostrzega amerykański episkopat.

Biskupi z niepokojem przyjęli plany amerykańskiego rządu, który w najbliższych latach chce przeznaczyć 35 mld dolarów rocznie na modernizację broni jądrowej. To półtora razy więcej niż Barack Obama jest gotów przeznaczyć na międzynarodową pomoc dla ubogich – czytamy w liście episkopatu.

Bp Rchard Pates, który w imieniu episkopatu wystosował ten list, zachęcił też amerykańskich polityków, by rozważając ryzyko wyprodukowania przez Iran broni atomowej pamiętali, że broń tę potępiły najwyższe autorytety religijne w Iranie. Stosowna fatwa została ogłoszona w 2003 r. i była wielokrotnie potwierdzana. Państwa zachodnie powinny o tym pamiętać, prowadząc negocjacje z Iranem na temat broni nuklearnej – uważa szef komisji episkopatu USA ds. sprawiedliwości i pokoju.
 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.