Sympatyzują z zabójcami. Ignorancja?

Aż co siódmy młody Brytyjczyk popiera Państwo Islamskie - informuje o badaniach instytutu Populus, serwis w polityce.pl, zastrzegając, że nie wiadomo, na ile wiarygodne jest to badanie.

Ankietowani mieli uszeregować 10 organizacji terrorystycznych, w zależności od stopnia sympatii (!) dla nich. Okazało się, że Państwo Islamskie, choć przez większość uplasowane na dole tabeli, w 12 proc. odpowiedzi, uzyskało aż od 6 do 10 punktów.  Najwięcej sympatyków IS było w Londynie i Szkocji. Podobne wyniki sympatii otrzymał palestyński Hamas i libański Hezbollah.

Zdaniem religioznawcy, Marata Shterina z King’s College w Londynie, za takimi wynikami dot. Państwa Islamskiego może stać ignorancja, brak zaufania do mediów lub bunt przeciwko „establishmentowi” politycznemu.

Jednak sympatie dla Hamasu i Hezbollahu wskazują, że mamy do czynienia z poważniejszym problemem niż tylko ignorancją, a poparcie dla terroryzmu jest faktem.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • ble
  03.11.2014 16:32
  To tylko przedsmak tego co czeka umierający już Zachód. Anglicy pokazują tylko do czego prowadzi zachodnia polityka równości i zachowań bez granic. Odwieczne prawa moralne zachód przemienił w popiół i sam spłonie na własnych zgliszczach. Ludzkość nie potrzebuje takiej równości. Po mimo wszystko ludziom potrzebna jest wiara, porządek i przedwieczne prawo. Prawo Boskie z boskimi przykazaniami. A islam im to obiecuje, a oni są tak spragnieni, że już nawet nie widzą, że to nie woda życia, lecz oścień śmierci.
 • Kubalicki
  03.11.2014 20:09
  Od absolutnej tolerancji do absolutnej dyktatury jest tylko mały krok...
 • Irakijczyk
  03.11.2014 20:26
  Jak to się dzieje, że CIA nie potrafi wykryć źródeł finansowania Państwa Islamskiego. Dlaczego Stany Zjednoczone i Unia Europejska nie nakładają sankcji na państwa z których pochodzą fundusze na dżihad. Dlaczego Polacy nie reagują na naszą krzywdę i nie wzywają swoich sojuszników do nałożenia sankcji. Czy tylko obchodzą Was Ukraińcy a nas Irakijczyków traktujecie jak podludzi.
 • MacBlacker
  05.11.2014 12:28
  Jaka ignorancja ? Najczystrzej wody lewicowa głupota!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.