Irak: nadzieja dla chrześcijan

W minioną niedzielę (9 listopada) po raz pierwszy od wielu miesięcy odprawiono Eucharystię na Równinie Niniwy.

Liturgię sprawowano w chaldejskim kościele św. Jerzego w wiosce Tel Isqof, opuszczonej w sierpniu w obawie przed ofensywą tzw. Państwa Islamskiego. Dzięki kontratakowi oddziałów kurdyjskich perszmergów do wsi mogli wrócić na chwilę pierwsi chrześcijańscy mieszkańcy. Byli to przede wszystkim ludzie młodzi, a towarzyszył im kapłan, dzięki któremu przywrócono do kultu opuszczony kościół.

Warto dodać, że powrót na Równinę Niniwy i odrodzenie tam życia kościelnego wyznaczyli sobie ostatnio katoliccy biskupi Iraku jako główne zadanie duszpasterskie. Podczas spotkania w Irbilu zobowiązano się do uczynienia wszystkiego co możliwe, także na arenie międzynarodowej, dla oswobodzenia tego regionu z rąk islamistów. Wskazano również na konieczność odbudowania podstawowych struktur, w tym szkół i zakładów pracy, by zapewnić wyznawcom Chrystusa nadzieję na godne życie we własnej ojczyźnie.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.