Pakistan: 1438 ofiar ustawy o bluźnierstwie

Ustawa o bluźnierstwie prowokuje w Pakistanie coraz więcej ofiar. Od chwili wejścia jej w życie w 1987 r. z tego paragrafu skazanych zostało 1438 osób.

Co ciekawe, w tym islamskim kraju, gdzie mniejszości religijne stanowią zaledwie 4 proc. obywateli, aż 50 proc. oskarżonych o bluźnierstwo stanowili właśnie przedstawiciele mniejszości (501 członków wspólnoty ahmadija, uważanej przez muzułmanów sunnitów za „sektę heretycką”, 182 chrześcijan, 26 hinduistów i 10 członków innych religii). Od 1990 r. aż 60 oskarżonych o bluźnierstwo zginęło w wyniku samosądów (32 przedstawicieli mniejszości religijnych i 28 muzułmanów). Dwudziestu z nich zostało zabitych przez policjantów lub w czasie, gdy byli pod ich ochroną, 19 osób zabił rozwścieczony tłum. 

W więzieniu na posiedzenie Trybunału Najwyższego oczekuje Asia Bibi. Jest to dla niej rozprawa ostatniej szansy. Sądy niższych instancji odrzuciły jej apelację. Chrześcijanka została przed pięciu laty skazana na śmierć przez powieszenie za rzekomą obrazę Mahometa. W rzeczywistości opowiadała o swej wierze w Jezusa. 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.