Pakistan: zmienić ustawę o bluźnierstwie!

Chrześcijanie i muzułmanie wspólnie domagają się od pakistańskiego rządu zmiany ustawy o bluźnierstwie, a także surowego karania tych, którzy wykorzystują to prawo do załatwiania swych prywatnych porachunków.

Ulicami Faisalabadu przeszła ponad tysięczna manifestacja w tej sprawie. Uczestniczyli w niej księża, pastorzy, imamowie, siostry zakonne i całe rodziny. Podkreślono, że lokalne władze muszą czynić więcej na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa mniejszościom religijnym.

Manifestację zakończyła międzyreligijna modlitwa za chrześcijańskie małżeństwo, spalone żywcem, ponieważ uznane przez tłum za winne bluźnierstwa. W tym kontekście przypomniano, że trzeba lepszej formacji policji i służb bezpieczeństwa, które niestety zbyt często ulegają islamskim ekstremistom i nie interweniują, by zapobiec podobnym przestępstwom. Podkreślono, że ustawa o bluźnierstwie zbiera wciąż zbyt wielkie żniwo niewinnych ofiar.

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.