Wielki mufti: "Nie" dla dialogu międzyreligijnego

Między islamem i chrześcijaństwem nie może być dialogu międzyreligijnego, w tym sensie jak to rozumie Watykan – oświadczył wielki mufti Turcji w przededniu przybycia do tego kraju Papieża Franciszka.

Mehmet Gormez sprecyzował, że instytucje religijne mogą ze sobą rozmawiać o sprawach moralnych świata. Jednakże nadawanie papieskiej wizycie charakteru, który wykracza poza relacje czysto międzyludzkie oddala nas od siebie – powiedział islamski duchowny w wywiadzie dla dziennika La Stampa. Dodał on, że mając na względzie przyszłość, ważne jest, aby obie religie potwierdziły wolę pokoju w świecie.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Kika
  28.11.2014 13:30
  Ludzie, czemu nie rozumiecie??? Chodzi o pokój na świecie i zaprzestanie tego barbarzyństwa. Papierz nie jedzie się przed nimi płaszczyć ale stawić wspólny front przeciw islamistom.
 • Artur
  28.11.2014 14:12
  Uczmy sie od tego muftiego (takze papiez Franciszek moze sie uczyc) co to znaczy naprawde wierzyc w to co sie wyznaje.Franciszek chce z nimi "dialogowac",boi sie wymawiac imie Jezusa w obecnosci muzulmanow czy Zydow, aby ich nie "zranic" a oni (na przykladzie tego muftiego) pokazuja, co to znaczy naprawde wierzyc. Oni fanatycznie wierza w swojego Allaha a czy my choc po czesci wierzymy z taka moca w Boga zywego i prawdziwego, ktory objawil sie w Jezusie Chrystusie?
 • sorcier
  28.11.2014 20:37
  sorcier
  Kolejna kulawa informacja Radia Watykańskiego przytoczona przez "Gościa Niedzielnego". Ubóstwo treści idzie w zawody z nieumiejętnością przekazania istoty informacji. Ja nic nie rozumiem. Taki groch z kapustą - trudno z tych paru zdań wyrobić sobie zdanie o istocie sprawy.
 • robert
  01.12.2014 11:28
  islam został stworzony nie po to,żeby wspópracowac z innymi religiami ale po to,żeby je zastąpić, w krajach gdzie dominuje,nie muzułmanie są atakowani, mordowani a kościoły palone, to wszystko jest zgodne z koranem,który mówi,że krew i dobytek niewiernego należy do muzułmanina,który może z nim zrobić praktycznie co zechce, a do Europy przybywają i domagają się tolerancji dla siebie ale to tylko do czasu,kiedy nie urosną dostatecznie dużo,czyli ponad 20%, wtedy skonczy sie udawanie i zacznie prawdziwy dihad jak na bliskimwschodzie, gratuluje krótkowzroczności politykom unijnym,którzy nie widzą zagrożenia we lawinowo rosnącej populacji wrogich nam muzułmanów...
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.