Al Szabab dokonała kolejnej masakry

Co najmniej 36 pracowników kamieniołomów w rejonie Kormey, położonego ok. 10 km od graniczącego z Somalią kenijskiego miasta Mandera, zostało zamordowanych dziś rano w wyniku ataku, dokonanego prawdopodobnie przez islamistyczną grupę Al Szabab.

Ofiary zostały zaatakowane podczas snu. Napastnicy otworzyli ogień, niektórym ścięto głowy - donosi www.standardmedia.co.ke. Wstępne raporty donoszą, że część osób została uprowadzona. Wszystkie ofiary były nie-muzułmanami. Przed dokonaniem masakry muzułmanie zostali odseparowani od chrześcijan.

Policja potwierdza śmierć pracowników, nie ustaliła jednak jeszcze przyczyn ataku. Doszło do niego, zaledwie parę godzin po tym jak inna grupa zaatakowała klub w Wajir, zabijając jedną osobę i raniąc 13 innych.

W zeszłym tygodniu w Mandera zginęło już 28 osób, w większości nauczycieli. Zostali zastrzeleni po uprowadzeniu autobusu przez bojówki islamistów.
 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| AL SZABAB, KENIA

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.